Zemský akciový pivovar

Zemský akciový pivovar

Description

Zemské pivo je prémiové řemeslné pivo. Vyrábíme ho z touhy a vášně vracet na trh kvalitní pivo plné chutí, vařené tradičními metodami, které jsou dnes v moderním pivovarnictví často opomíjeny kvůli docílení větší efektivity při masové výrobě.

Zemské pivo vzniklo z touhy poznávat a zároveň se učit také světovou pokladnici pivovarnictví a přinášet krásná netradiční nebo lépe řečeno zatím méně známá piva českému spotřebiteli.

Používáme nejkvalitnější suroviny – vždy pouze ty, které do konkrétního piva patří. Do českého piva český slad a chmel, do světových piv slady a chmely ze země původu receptur. Používáme tradiční metody vaření a současně přicházíme s inovacemi pro pestrou paletu chuťově plných piv s opravdovým charakterem.

Každé naše pivo má svého sládka, tvůrce receptury a postupů. Česká piva vaří český sládek, světová piva sládek se zkušenostmi s pivy ze země původu toho piva. Jen tak dokážeme zaručit, že každé pivo je skutečným originálem s maximálním úsilím docílit původní chuť a aroma, které k tomu pivu opravdu historicky patří.

Původně jsme chtěli opravit Dominikánský Dvůr v Braníku a vrátit do objektu malý pivovar – místo, kde dominikánský řád vařil pivo od 1626 do roku 1899.

Veškerá povolení včetně od Národního památkového ústavu byla během dvou let přípravy vystavena. Politický názor Městské části Prahy 4 je však jiný. Zřejmě tento krásný, památkově chráněný objekt bude dále pár desetiletí chátrat. Jaké a čí jiné zájmy nakonec převážily, by byla jen spekulace.

Samotný název Zemského piva byl vybrán, aby reprezentoval přírodní suroviny a tradiční řemeslné procesy, které jsou základem výroby našeho piva. Pivo, které reflektuje skutečné hodnoty a je synonymem pro způsob výroby, kde není používáno žádných přísad a náhražek. Jen slad, z obilí vyrůstající ze země, chmel taktéž a voda ze země vyvěrající.

Zemské pivo je zkrátka odkaz na dodržování čistoty výroby piva podle starých,
tradičních zákonů.

Pes v logu s hořící pochodní v tlamě je Domini Canis, neboli „pes Páně“ – symbolika Dominikánského řádu a nyní střežící jejich pivovarský odkaz u Zemského řemeslného pivovaru. Traduje se, že matka Sv. Dominikána měla vidinu, jak jí pes s hořící pochodní v tlamě vyskakuje z lůna a „zapaluje celý svět“. Podle toho ho pojmenovala „Dominicanus“. Dále při křtu byla vidět hvězda na jeho čele.

Obě tyto legendy jsou nyní součásti našeho loga.

Statistic

4 Zobrazení
0 Hodnocení
0 Oblíbené
0 Sdílet

Categories

Map

Claim Listing

Jste provozovatelem?

Pokud vlastníte tento podnik nebo pivovar, můžete jej nárokovat a následně spravovat.